Apache OpenMeetings (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: From
it: Da

en: Filter
it: Filtra

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di %error_operation con parametri: @arguments
