Apache OpenMeetings (7.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (15 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Link
ur: ربط

en: ID
ur: شناخت

en: Filter
ur: فلٹر
