OpenMusicFestival (7.x-0.5-alpha1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Links
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Artist
uk: Виконавець

en: Tracks
uk: Доріжки

en: Time
uk: Час

en: Event
uk: Подія

en: Labels
uk: Мітки

en: Photo
uk: Фото

en: Sets
uk: Установки

en: Videos
uk: Відео

en: Bio
uk: Біо

en: Genres
uk: Жанри

en: Artists
uk: Виконавець

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.
