OpenMusicFestival (7.x-1.1-rc1) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Article
hu: Cikk

en: Tags
hu: Címkék

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Image
hu: Kép

en: Name
hu: Név

en: Artist
hu: Alkotó

en: Tracks
hu: Zeneszámok

en: Time
hu: Idő

en: Event
hu: Esemény

en: Labels
hu: Feliratok

en: Photo
hu: Fénykép

en: Sets
hu: Írások

en: Videos
hu: Videók

en: Bio
hu: Életrajz

en: Genres
hu: Műfajok

en: Artists
hu: Előadók

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.
