OpenMusicFestival (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (17 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Article
he: כתבה

en: Tags
he: תגיות

en: Links
he: קישורים

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Artist
he: אמן

en: Time
he: זמן

en: Event
he: אירוע

en: Labels
he: תוויות

en: Photo
he: תמונה

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה
