OpenMusicFestival (7.x-1.3-alpha2) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Article
pl: Artykuł

en: Tags
pl: Tagi

en: Links
pl: Odnośniki

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: Artist
pl: Artysta

en: Time
pl: Czas

en: Event
pl: Termin

en: Labels
pl: Etykiety

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Sets
pl: Ustawienia wartości

en: Videos
pl: Filmy

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pl: Lista oddzielonych przecinkiem słów opisujących zawartość.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Upload an image to go with this article.
pl: Wyślij obrazek jaki ma zostać dodany do wpisu.
