OpenMusicFestival (7.x-1.3) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Article
da: Artikel

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Artist
da: Kunstner

en: Time
da: Tid

en: Event
da: Begivenhed

en: Labels
da: Etiketter

en: Photo
da: Foto

en: Videos
da: Videoer

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.
