OpenMusicFestival (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Article
tr: Makale

en: Tags
tr: Etiketler

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Tracks
tr: Parçalar

en: Time
tr: Zaman

en: Event
tr: Olay

en: Bio
tr: Özgeçmiş

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: Upload an image to go with this article.
tr: Bu yazıyla birlikte yayınlanacak bir resim yükleyin.
