OpenPolitic (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (74 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Pages
ar: الصفحات

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Top
ar: الأعلى

en: Menu
ar: القائمة

en: theme
ar: حلة

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: All
ar: الكل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Logo
ar: الشعار

en: Site name
ar: اسم الموقع

en: Site slogan
ar: شعار الموقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Width
ar: العرض

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Position
ar: الوضع

en: The comment and all its replies have been deleted.
ar: تم حذف التعليق و كل الردود عليه.

en: Votes
ar: الأصوات

en: Logout
ar: خروج

en: Messages
ar: الرسائل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Source
ar: المصدر

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Video
ar: فيديو

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: My account
ar: حسابي

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Debugging
ar: تصحيح الأخطاء

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ar: فعل أو عطل عرض عناصر معينة بالصفحة.

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Submitted by !username on !datetime
ar: أضافه !username في !datetime

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
ar: تم وضع تعليقك في وضع الانتظار للمعاينة من طرف إدارة الموقع وسيتم نشره بعد الموافقة عليه.

en: Your comment has been posted.
ar: تم إرسال التعليق.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Branding
ar: العلامة التجارية

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Media query
ar: استعلام الوسائط
