OpenPolitic (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (35 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Menu
bn: মেনু

en: theme
bn: আবহ (থীম)

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Logo
bn: লোগো

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Site slogan
bn: সাইটের স্লোগান

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: My account
bn: আমার এ্যাকাউন্ট

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Submitted by !username on !datetime
bn: তৈরি করেছেন: !username !datetime তারিখে

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু

en: (active tab)
bn: (সক্রিয় ট্যাব)
