OpenPolitic (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (48 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Suffix
cy: Ôl-ddoddiadau

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Cancel
cy: Diddymu

en: more
cy: mwy

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Menu
cy: Dewislen

en: theme
cy: thema

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Contact
cy: Cyswllt

en: All
cy: I gyd

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Site name
cy: Enw'r safle

en: Site slogan
cy: Arwyddair safle

en: Header
cy: Pennawd

en: Footer
cy: Troedyn

en: Width
cy: Lled

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Add new comment
cy: Ychwanegu sylw newydd

en: Position
cy: Lleoliad

en: The comment and all its replies have been deleted.
cy: Mae'r sylwad a'i holl atebion wedi ei ddileu.

en: Votes
cy: Pleidleisiau

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: My account
cy: Fy nghyfrif

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: Enable or disable the display of certain page elements.
cy: Galluogi neu analluogi arddangosiad o rai elfennau tudalen.

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: @current of @max
cy: @current o @max
