OpenPolitic (7.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (48 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Menu
th: เมนู

en: theme
th: ธีม

en: Statistics
th: สถิติ

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Logo
th: โลโก้

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Site slogan
th: สโลแกน

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Width
th: ความกว้าง

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: The comment and all its replies have been deleted.
th: ความเห็นและความเห็นตอบทั้งหมดถูกลบ

en: Votes
th: คะแนนโหวต

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Messages
th: ข้อความ

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Video
th: วีดีโอ

en: Website
th: เว็บไซต์

en: Order By
th: เรียงลำดับตาม

en: My account
th: บัญชีผู้ใช้ของฉัน

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Enable or disable the display of certain page elements.
th: เปิด/ปิดการแสดงผลส่วนต่างๆ ของเว็บไซต์

en: Sidebar First
th: แถบข้างแรก

en: Submitted by !username on !datetime
th: เขียนโดย !username เมื่อ !datetime

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: (active tab)
th: (แท็บปัจจุบัน)

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
th: ความคิดเห็นถูกส่งเพื่อรอการตรวจสอบโดยผู้ดูแลเว็บไซต์แล้ว และจะถูกตีพิมพ์เมื่อได้รับอนุมัติ

en: Your comment has been posted.
th: ความคิดเห็นของคุณถูกเขียนแล้ว

en: Sidebar Second
th: แถบข้างที่สอง

en: Footer Second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Media query
th: สื่อแบบสอบถาม
