OpenPolitic (7.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Pages
is: Síður

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Cancel
is: Avlýs

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Content types
is: Innihaldssløg

en: Reset
is: Tómstilla

en: - None -
is: - Einki -

en: Weight
is: Vekt

en: Name
is: Navn

en: Menu
is: Valmynd

en: theme
is: tema

en: Statistics
is: Hagtøl

en: Contact
is: Kontakt

en: All
is: Øll

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Logo
is: Búmerki

en: Site name
is: Navn á heimasíðu

en: Site slogan
is: Slogan hjá heimasíðu

en: Header
is: Síðuhøvd

en: Footer
is: Síðufótur

en: Add new comment
is: Ger viðmerking

en: The comment and all its replies have been deleted.
is: Viðmerkingin er strikað saman við øllum tilhoyrandi svarum.

en: Votes
is: Atkvøður

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: My account
is: Mín konta

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Enable or disable the display of certain page elements.
is: Virkja ella óvirkja vísing av ávísum heimasíðulutum.

en: Submitted by !username on !datetime
is: Latið inn hevur !username hin !datetime

en: (active tab)
is: (virkið spjaldur)

en: Your comment has been posted.
is: Tín viðmerking er løgd út.
