OpenPolitic (7.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (94 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Pages
he: עמודים

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Reset
he: איתחול

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Top
he: עליון

en: Menu
he: תפריט

en: theme
he: ערכת נושא

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: All
he: הכל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Left side
he: צד שמאל

en: Middle column
he: עמודה אמצעית

en: Right side
he: צד ימין

en: Bottom
he: למטה

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Logo
he: לוגו

en: Site name
he: שם האתר

en: Site slogan
he: סיסמת האתר

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Width
he: רוחב

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Configuration
he: הגדרות

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Position
he: מיקום

en: The comment and all its replies have been deleted.
he: התגובה וכל התשובות המקושרות אליה נמחקו.

en: Votes
he: הצבעות

en: Logout
he: יציאה

en: Messages
he: מסרים

en: Facebook
he: פייסבוק

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Source
he: מקור

en: Middle
he: אמצע

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Video
he: וידאו

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: My account
he: החשבון שלי

en: Left above
he: שמאל מעל

en: Left below
he: שמאל למטה

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Twitter
he: טוויטר

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Debugging
he: איתור באגים

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Enable or disable the display of certain page elements.
he: הפיכת התצוגה של רכיבים מסויימים בעמוד לזמינים או לא זמינים.

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: @current of @max
he: @current מתןך @max

en: - All -
he: - הכל -

en: Compare
he: השווה

en: Pattern for the title
he: תבנית לכותרת

en: References
he: רפרנס

en: Automatic title generation
he: מחולל אוטומטי לכותרת

en: Automatically generate the title and hide the title field
he: לחולל באופן אוטומטי את הכותרת ולהסתיר את שדה הכותרת

en: Automatically generate the title if the title field is left empty
he: לחולל אוטומטית את הכותרת אם השדה נשאר ריק

en: Submitted by !username on !datetime
he: נכתב ע"י !username בתאריך !datetime

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Grid settings
he: הגדרות גריד

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
he: תגובתך נמצאת בתור לבדיקת מנהלי האתר ותפורסם לאחר אישור.

en: Your comment has been posted.
he: תגובתך נכתבה.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Branding
he: מיתוג

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: <h3>Layout configuration</h3>
he: <h3>הגדרות פריסה</h3>

en: Grid system
he: מערכת גריד
