OpenPolitic (7.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (59 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Pages
is: Síður

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Suffix
is: Viðskeyti

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Top
is: Toppur

en: Menu
is: Valmynd

en: theme
is: þema

en: Statistics
is: Tölfræði

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Left side
is: Vinstri hlið

en: Middle column
is: Miðdálkur

en: Right side
is: Hægri hlið

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Logo
is: Táknmynd

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Site slogan
is: Slagorð vefs

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Width
is: Breidd

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Position
is: Staðsetning

en: The comment and all its replies have been deleted.
is: Ummælunum ásamt öllum svörunum hefur verið eytt.

en: Votes
is: Atkvæði

en: Logout
is: Útskrá

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Website
is: Vefsíða

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: My account
is: Aðgangurinn minn

en: @current of @max
is: @current af @max

en: - All -
is: - Allt -

en: (active tab)
is: (virkur flipi)
