OpenPolitic (7.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (138 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Pages
pl: Strony

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: more
pl: więcej

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: Top
pl: Góra strony

en: Section
pl: Sekcja

en: theme
pl: skórka

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Contact
pl: Kontakt

en: All
pl: Wszystko

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Left side
pl: Lewa strona

en: Middle column
pl: Środkowa kolumna

en: Right side
pl: Prawa strona

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Welcome
pl: Witamy

en: Width
pl: Szerokość

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Position
pl: Pozycja

en: The comment and all its replies have been deleted.
pl: Komentarz oraz wszystkie jego odpowiedzi zostały usunięte.

en: Votes
pl: Głosy

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Messages
pl: Wiadomości

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Source
pl: Źródło

en: Middle
pl: Środek

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Website
pl: Strona WWW

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Apply
pl: Zastosuj

en: All selections
pl: Wszystko

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: My account
pl: Moje konto

en: Left above
pl: Lewa powyżej

en: Right above
pl: Prawa powyżej

en: Left below
pl: Lewa poniżej

en: Right below
pl: Prawa poniżej

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Zone
pl: Strefa

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Regions
pl: Regiony

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Page Top
pl: Góra strony

en: Page Bottom
pl: Dól strony

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Enable or disable the display of certain page elements.
pl: Włącz lub wyłącz pokazywanie wybranych elementów strony.

en: Preface First
pl: Pierwszy wstęp

en: Postscript First
pl: Pierwszy dopisek

en: Main menu
pl: Menu główne

en: No results
pl: Brak wyników

en: @current of @max
pl: @current z @max

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Compare
pl: Porównaj

en: Like
pl: Lubię to

en: Minimum scale
pl: Minimalna skala

en: Maximum scale
pl: Maksymalna skala

en: References
pl: Powiązania

en: Automatic Nodetitles
pl: Automatyczne tytuły węzłów

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Submitted by !username on !datetime
pl: Wysłane przez !username w !datetime

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Grid settings
pl: Ustawienia siatki

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
pl: Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu.

en: Your comment has been posted.
pl: Twój komentarz został dodany.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Feed icons
pl: Ikony kanałów informacyjnych

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Header First
pl: Nagłówek pierwszy

en: Header Second
pl: Nagłówek drugi

en: Preface Second
pl: Drugi wstęp

en: Preface Third
pl: Trzeci wstęp

en: Postscript Second
pl: Drugi dopisek

en: Postscript Third
pl: Trzeci dopisek

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: Primary Region
pl: Główny region

en: User Bar First
pl: Pierwszy pasek użytkownika

en: User Bar Second
pl: Drugi pasek użytkownika

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: <h3>Layout configuration</h3>
pl: <h3>Konfiguracja układu</h3>

en: Grid system
pl: System siatki

en: Viewport settings
pl: Ustawienia obszaru wyświetlania

en: Initial scale
pl: Początkowa skala

en: Scalable by user
pl: Skalowalny przez użytkownika

en: Toggle styles
pl: Przełącz style

en: Enable optional stylesheets
pl: Włącz opcjonalne arkusze stylów

en: Additional region classes
pl: Dodatkowe klasy regionu

en: Column count
pl: Liczba kolumn

en: Additional zone classes
pl: Dodatkowe klasy strefy

en: Defined by
pl: Zdefiniowane przez

en: Belongs to
pl: Należy do

en: Toggle libraries
pl: Przełącz biblioteki

en: Enable optional libraries
pl: Włącz opcjonalne biblioteki

en: Enable the responsive grid
pl: Włącz responsywną siatkę

en: Primary layout
pl: Główny układ

en: @layout layout
pl: Układ @layout

en: Media query
pl: Media zapytanie

en: This is a debugging block
pl: To jest blok debugowania

en: Toggle advanced elements
pl: Przełącz zaawansowane elementy

en: Zone and region configuration
pl: Konfiguracja stref i regionów

en: @count Columns
pl: @count kolumn

en: @width Columns
pl: @width kolumn

en: Your comment has been posted
pl: Twój komentarz został dodany

en: Your comment has been deleted
pl: Twój komentarz został usunięty.
