OpenPolitic (7.x-1.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (74 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Pages
cs: Stránky

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: more
cs: více

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Name
cs: Jméno

en: Top
cs: Nahoru

en: @type
cs: Typ

en: theme
cs: téma vzhledu

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Email
cs: E-mail

en: Contact
cs: Kontakt

en: All
cs: Vše

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Bottom
cs: Dole

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Width
cs: Šířka

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Position
cs: Pozice

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Votes
cs: Hlasy

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Messages
cs: Zprávy

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Source
cs: Zdroj

en: Website
cs: Webová stránka

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Tabs
cs: Záložky

en: Apply
cs: Použít

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: My account
cs: Můj účet

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Zone
cs: Časová zóna

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Regions
cs: Regiony

en: Debugging
cs: Ladění

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Enable or disable the display of certain page elements.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení určitých elementů stránky.

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: @current of @max
cs: @current z @max

en: - All -
cs: - Vše -

en: Compare
cs: Porovnat

en: Pattern for the title
cs: Vzor pro nadpis

en: Submitted by !username on !datetime
cs: Napsal uživatel !username dne !datetime.

en: Secondary menu
cs: Sekundární menu

en: (active tab)
cs: (aktivní záložka)

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude zveřejněn.

en: Your comment has been posted.
cs: Komentář byl uložen.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
