OpenPolitic (7.x-1.0-alpha3) - en to el translation catalogue (84 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: more
el: περισσότερα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Reset
el: Επαναφορά

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Name
el: Όνομα

en: Top
el: Κορυφή

en: Menu
el: Μενού

en: theme
el: θεματική παραλλαγή

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: All
el: Όλες

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Width
el: Πλάτος

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Position
el: Θέση

en: The comment and all its replies have been deleted.
el: Το σχόλιο και όλες οι απαντήσεις του διαγράφηκαν.

en: Votes
el: Ψήφοι

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Messages
el: Μηνύματα

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Source
el: Πηγή

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: My account
el: Ο λογαριασμός μου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Enable or disable the display of certain page elements.
el: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί την εμφάνιση ορισμένων στοιχείων της σελίδας.

en: ‹
el: <

en: ›
el: >

en: Main menu
el: Κύριο μενού

en: @current of @max
el: @current από @max

en: - All -
el: - Όλα -

en: Pattern for the title
el: Πρότυπο για τον τίτλο

en: Update automatic nodetitles
el: Ενημέρωση αυτόματων τίτλων

en: Automatic title generation
el: Αυτόματη δημιουργία τίτλου

en: Automatically generate the title and hide the title field
el: Αυτόματη δημιουργία τίτλου και απόκρυψη του πεδίου εισαγωγής τίτλου

en: Automatically generate the title if the title field is left empty
el: Αυτόματη δημιουργία τίτλου αν το πεδίο εισαγωγής τίτλου αφεθεί κενό

en: Evaluate PHP in pattern.
el: Αξιολόγηση της PHP στο πρότυπο.

en: Put PHP code above that returns your string, but make sure you surround code in &lt;?php and ?&gt;. Note that $node is available and can be used by your code.
el: Στο παραπάνω πλαίσιο δώστε τον PHP κώδικα που δημιουργεί το αλφαριθμητικό που επιθυμείτε, ο κώδικας πρέπει να βρίσκεται μέσα σε &lt;?php και ?&gt;. Το $node είναι διαθέσιμο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τον κωδικά σας.

en: Automatic Nodetitles
el: Αυτόματοι Τίτλοι

en: Allows hiding of the content title field and automatic title creation.
el: Επιτρέπει το κρύψιμο του πεδίου τίτλου του περιεχομένου και τη δημιουργία ενός τίτλου αυτόματα.

en: Submitted by !username on !datetime
el: Υποβλήθηκε από !username στις !datetime.

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
el: Το σχόλιό σας είναι στην ουρά για επιμέλεια από τη διαχείριση του ιστοτόπου και θα δημοσιευτεί αφού εγκριθεί.

en: Your comment has been posted.
el: Το σχόλιο σας δημοσιεύτηκε.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Asc
el: Αύξ

en: Media query
el: Ερώτημα πολυμέσων (media query)
