OpenPolitic (7.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Pages
ro: Pagini

en: Suffix
ro: Sufix

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: more
ro: mai multe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Top
ro: Sus

en: Menu
ro: Meniu

en: theme
ro: temă

en: Statistics
ro: Statistici

en: Email
ro: email

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Middle column
ro: Coloana din mijloc

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Logo
ro: Siglă

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Site slogan
ro: Sloganul sitului

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Width
ro: Lățime

en: Data Type
ro: Tipul datelor

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Configuration
ro: Configurație

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Position
ro: Poziţie

en: The comment and all its replies have been deleted.
ro: Comentariul şi toate replicile lui au fost şterse.

en: Votes
ro: Voturi

en: Messages
ro: Mesaje

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Source
ro: Sursă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Full Name
ro: Nume complet

en: My account
ro: Contul meu

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Debugging
ro: Depanare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ro: Activează sau dezactivează afişare unor anumite elemente din pagină.

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: - All -
ro: - Toate -

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
ro: Comentariul dumneavoastră a fost pus în coada de așteptare pentru revizuirea de către administratorii sitului și va fi publicat după aprobare.

en: Your comment has been posted.
ro: Comentariul a fost postat.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
