OpenPublic (7.x-1.0-beta10) - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: user
ro: utilizator

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: more
ro: mai multe

en: Comments
ro: Comentarii

en: Resources
ro: Resurse

en: Reset
ro: Resetează

en: Feed
ro: Flux

en: Help
ro: Ajutor

en: Summary
ro: Sumar

en: Menu
ro: Meniu

en: Attachment
ro: Anexă

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Profile
ro: Profil

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Features
ro: Caracteristici

en: author
ro: autor

en: Blogs
ro: Jurnale

en: Documents
ro: Documente

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ro: Utilizatorul %namen nu a fost activat, sau are accesul interzis.

en: Login attempt failed for %user.
ro: Încercare eşuată de autentificare pentru %user.

en: image
ro: imagine

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Reply
ro: Replică

en: Services
ro: Servicii

en: Full Name
ro: Nume complet

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ro: Ne pare rău, numele de utilizator sau parola sunt eronate. <a href="@password">V-aţi uitat parola?</a>

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Resource
ro: Resursă

en: Blog entry
ro: Intrare blog

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Asc
ro: Ascendent
