OpenPublic (7.x-1.0-beta10) - en to sv translation catalogue (75 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: user
sv: användare

en: Content
sv: Innehåll

en: Author
sv: Författare

en: Read more
sv: Läs mer

en: more
sv: mer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Resources
sv: Resurser

en: Login
sv: Logga in

en: Reset
sv: Återställ

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Help
sv: Hjälp

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: link
sv: länk

en: Menu
sv: Meny

en: Teaser
sv: Ingress

en: Attachment
sv: Bilaga

en:  in
sv:  i

en: Files
sv: Filer

en: Email Address
sv: E-postadress

en: All
sv: Alla

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Gallery
sv: Galleri

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Downloads
sv: Nedladdningar

en: Blog
sv: Blogg

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Profile
sv: Profil

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Logout
sv: Logga ut

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Your search yielded no results
sv: Din sökning gav inget resultat

en: Features
sv: Funktioner

en: author
sv: författare

en: Blogs
sv: Bloggar

en: Document
sv: Dokument

en: Documents
sv: Dokument

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sv: Användarnamnet %name har inte aktiverats eller är spärrat.

en: Login attempt failed for %user.
sv: Inloggning misslyckades för %user.

en: image
sv: bild

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Photo
sv: Foto

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sv: Skapa ett formulär eller en enkät som är tillgänglig för användarna. Inskickade resultat och statistik sparas och kan kommas åt av användare med rätt behörighet.

en: Apply
sv: Applicera

en: Reply
sv: Besvara

en: Services
sv: Tjänster

en: Organization
sv: Organisation

en: Offset
sv: Kompensera

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
sv: Tyvärr, okänt användarnamn eller lösenord. <a href="@password">Har du glömt ditt lösenord?</a>

en: Related Content
sv: Relaterat innehåll

en: Not currently used.
sv: Används ej för närvarande.

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Second sidebar
sv: Andra sidospalten

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Resource
sv: Resurs

en: Blog entry
sv: Blogginlägg

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: User menu
sv: Användarmeny

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Sort By
sv: Sortera på

en: Get Started
sv: Kom igång

en: Asc
sv: Stigande
