OpenPublic (7.x-1.0-beta10) - en to uk translation catalogue (106 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: user
uk: користувач

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Read more
uk: Читати далі

en: more
uk: ще

en: Comments
uk: Коментарі

en: Resources
uk: Ресурси

en: Login
uk: Вхід

en: Reset
uk: Скинути

en: Feed
uk: Канал

en: Help
uk: Довідка

en: Summary
uk: Резюме

en: URL
uk: URL-адреса

en: link
uk: посилання

en: Menu
uk: Меню

en: Teaser
uk: Анонс

en: Issues
uk: Проблеми

en: Attachment
uk: Долучення

en:  in
uk:  в

en: Utility
uk: Допоміжні

en: Files
uk: Файли

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Gallery
uk: Галерея

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Media
uk: Медіа

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Job Title
uk: Посада

en: Downloads
uk: Завантаження

en: Blog
uk: Блоґ

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Profile
uk: Профіль

en: Defaults
uk: Умовчання

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Logout
uk: Вихід

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Department
uk: Відділ

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Your search yielded no results
uk: За вашим пошуковим запитом нічого не знайдено

en: Features
uk: Властивості

en: author
uk: автор

en: Blogs
uk: Блоґи

en: Document
uk: Документ

en: Documents
uk: Документи

en: The username %name has not been activated or is blocked.
uk: Ім’я користувача %name не було активоване або є заблокованим.

en: Login attempt failed for %user.
uk: Невдала спроба входу для користувача %user.

en: image
uk: зображення

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Photo
uk: Фото

en: Webform
uk: Вебформа

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
uk: Створіть нову форму або опитувача. Результати заповнення й статистика будуть записані й передані для перегляду користувачам з відповідними правами доступу.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Biography
uk: Біографія

en: FAQs
uk: Часті запитання

en: Reply
uk: Відповісти

en: Services
uk: Служби

en: Organization
uk: Організація

en: Full Name
uk: Повне ім'я

en: Offset
uk: Зміщення

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
uk: Вибачте, ім'я користувача або пароль невірні. <a href="@password">Забули пароль?</a>

en: Thumbnail Image
uk: Зображення-мініатюра

en: Not currently used.
uk: У цей час не використовується.

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Resource
uk: Ресурс

en: Blog entry
uk: Запис у блозі

en: queue
uk: черга

en: View panes
uk: Фрагменти панелі видів

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: User menu
uk: Меню користувача

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Sort By
uk: Впорядкувати за

en: Get Started
uk: Почнімо

en: Branding
uk: Брендування

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Header First
uk: Перший верхній колонтитул

en: Header Second
uk: Другий верхній колонтитул

en: Preface Second
uk: Другий пролог

en: Preface Third
uk: Третій пролог

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: User Bar First
uk: Перша користувацька панель

en: User Bar Second
uk: Друга користувацька панель

en: Asc
uk: Зрост

en: Multimedia
uk: Мультимедіа

en: Latest blog posts
uk: Останні дописи блоґу

en: Social Media
uk: Соціальні мережі
