OpenPublic (7.x-1.0-beta18) - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: user
da: bruger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Read more
da: Læs mere

en: more
da: mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: Resources
da: Ressourcer

en: Reset
da: Gendan

en: Help
da: Hjælp

en: Summary
da: Resumé

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Issues
da: Udgaver

en: Attachment
da: Bilag

en:  in
da:  i

en: Utility
da: anvendelighed

en: Files
da: Filer

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Gallery
da: Galleri

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Profile
da: Profil

en: Defaults
da: Standarder

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Logout
da: Log ud

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Attachments
da: Bilag

en: Your search yielded no results
da: Din søgning gav ingen resultater.

en: author
da: forfatter

en: Document
da: Dokument

en: Documents
da: Dokumenter

en: The username %name has not been activated or is blocked.
da: Brugernavnet %name er blokeret eller ikke aktiveret.

en: Login attempt failed for %user.
da: Login-forsøg mislykkedes for %user.

en: image
da: billede

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Photo
da: Foto

en: Webform
da: Webformular

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
da: Opret en ny formular eller et nyt spørgeskema. Resultater og statistik gemmes og er tilgængelige for priviligerede brugere.

en: Apply
da: Udfør

en: Biography
da: Biografi

en: Reply
da: Svar

en: Organization
da: Organisation

en: Offset
da: Forskydning

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
da: Ukendt brugernavn eller adgangskode. <a href="@password">Har du glemt din adgangskode?</a>

en: Related Content
da: Relateret indhold

en: Not currently used.
da: Bruges ikke pt.

en: Page Top
da: Sidetop

en: Page Bottom
da: Sidebund

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Blog entry
da: Blogindlæg

en: queue
da: kø

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: User menu
da: Brugermenu

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Sort By
da: Sortér efter

en: Get Started
da: Kom i gang

en: Media Gallery
da: Mediegalleri

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Asc
da: Stigende

en: Latest blog posts
da: Seneste blogindlæg
