OpenPublic (7.x-1.0-rc5) - en to ar translation catalogue (60 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: title
ar: عنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Resources
ar: مصادر

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Summary
ar: الملخص

en: URL
ar: العنوان URL

en: link
ar: رابط

en: Display
ar: العرض

en: Menu
ar: القائمة

en: Event
ar: الحدث

en: Attachment
ar: المرفق

en: action
ar: إجراء

en: Files
ar: الملفات

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Location
ar: الموضع

en: Term
ar: المصطلح

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: next
ar: التالي

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Logout
ar: خروج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Attachments
ar: المرفقات

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Document
ar: وثيقة

en: image
ar: صورة

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ar: أنشئ استمارة جديدة استفتاء يكون متاحا للمستخدمين. يتم حفظ الإرسالات والإحصاءات ويتاح الوصول إليها للمستخدمين المميزين.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add terms
ar: إضافة مصطلحات

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Dates
ar: التواريخ

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Resource
ar: مصدر

en: Blog entry
ar: تدوينة

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: Branding
ar: العلامة التجارية

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
