OpenPublic (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (49 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Resources
hi: संसाधन

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Summary
hi: सारांश

en: URL
hi: यूआरएल

en: link
hi: लिंक

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Menu
hi: सूची

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: action
hi: क्रिया

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Location
hi: स्थान

en: Media
hi: मीडिया

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: next
hi: अगला

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: image
hi: छवि

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Full Name
hi: पूरा नाम

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Blog entry
hi: ब्लॉग प्रविष्टि

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू
