OpenPublic (7.x-1.11) - en to hu translation catalogue (93 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Summary
hu: Összegzés

en: URL
hu: Webcím

en: link
hu: hivatkozás

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Menu
hu: Menü

en: Event
hu: Esemény

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: action
hu: művelet

en: Files
hu: Fájlok

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: Node
hu: Tartalom

en: Back to Top
hu: Vissza a tetejére

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Location
hu: Helyszín

en: Term
hu: Kifejezés

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: next
hu: következő

en: description
hu: leírás

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Profile
hu: Profil

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Department
hu: Tanszék

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Read More
hu: Bővebben

en: Document
hu: Dokumentum

en: previous
hu: előző

en: image
hu: kép

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Photo
hu: Fénykép

en: Webform
hu: Űrlap

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
hu: Új kérdőív vagy űrlap készítése a felhasználóknak. A beküldések, illetve az azokból készített statisztikák csak a jogosult felhasználók számára lesznek elérhetőek.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Biography
hu: Életrajz

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Add terms
hu: Kifejezések hozzáadása

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Organization
hu: Szervezet

en: Offset
hu: Eltolás

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Dates
hu: Dátumok

en: Division
hu: Divízió

en: Page Top
hu: Oldal teteje

en: Page Bottom
hu: Oldal alja

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Preface First
hu: Előszó teteje

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Blog entry
hu: Blogbejegyzés

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: User menu
hu: Felhasználói menü

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Get Started
hu: Vágjunk is bele!

en: Branding
hu: Márkázás

en: Slides
hu: Diák

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Header First
hu: Fejléc első

en: Header Second
hu: Fejléc második

en: Footer First
hu: Lábléc első

en: Footer Second
hu: Lábléc második

en: Asc
hu: Növ

en: Multimedia
hu: Multimédia

en: Master
hu: Mester

en: Welcome to OpenPublic
hu: Üdvözlet az <em>OpenPublic</em> modulban!
