OpenPublic (7.x-1.14) - en to eu translation catalogue (57 entries)

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: title
eu: izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Content
eu: Edukia

en: Author
eu: Egilea

en: Description
eu: Azalpena

en: more
eu: gehiago

en: Reset
eu: Garbitu

en: Image
eu: Irudia

en: Summary
eu: Laburpena

en: link
eu: esteka

en: Display
eu: Bistaratu

en: Menu
eu: Menua

en: Event
eu: Gertaera

en: Attachment
eu: Eranskina

en: action
eu: ekintza

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: Node
eu: Nodoa

en: All
eu: Guztiak

en: Block
eu: Blokea

en: Page
eu: Orria

en: Location
eu: Kokalekua

en: Term
eu: Termino

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Address
eu: Helbidea

en: Desc
eu: Beheraka

en: next
eu: hurrengoa

en: Profile
eu: Profila

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Logout
eu: Irten

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: Document
eu: Dokumentua

en: previous
eu: aurrekoa

en: image
eu: irudia

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Photo
eu: Argazkia

en: Apply
eu: Ezarri

en: Select
eu: Aukeratu

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Organization
eu: Erakundea

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Dates
eu: Datak

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: Main menu
eu: Menu nagusia

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Blog entry
eu: Blog sarrera

en: User menu
eu: Erabiltzaile menua

en: Slides
eu: Diapositibak

en: Asc
eu: Goraka
