OpenPublic (7.x-1.19) - en to is translation catalogue (54 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: title
is: titill

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Resources
is: Auðlindir

en: Login
is: Innskráning

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Summary
is: Samantekt

en: URL
is: vefslóð

en: link
is: hlekkur

en: Display
is: Sýna

en: Menu
is: Valmynd

en: Event
is: Viðburður

en: Attachment
is: Viðhengi

en: action
is: aðgerð

en: Files
is: Skrár

en: Email Address
is: Netfang

en: Node
is: Nóða

en: Back to Top
is: Tilbaka efst á síðu

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Location
is: Staðsetning

en: Term
is: Hugtak

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Address
is: Heimilisfang

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Logout
is: Útskrá

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Department
is: Deild

en: Attachments
is: Viðhengi

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: previous
is: fyrri

en: image
is: mynd

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Photo
is: Mynd

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Organization
is: Stofnun

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Blog entry
is: Blogg færsla
