OpenPublic (7.x-1.23) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: title
fi: otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Resources
fi: Resurssit

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: link
fi: linkki

en: Display
fi: Näyttö

en: Menu
fi: Valikko

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Attachment
fi: Liite

en: action
fi: toiminto

en: Files
fi: Tiedostot

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Location
fi: Sijainti

en: Term
fi: Termi

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Address
fi: Osoite

en: next
fi: seuraava

en: description
fi: kuvaus

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Profile
fi: Profiili

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Attachments
fi: Liitteet

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: image
fi: kuva

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Photo
fi: Valokuva

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fi: Luo uusi lomake tai kysely. Lähetettyjen lomakkeiden tulokset ja tilastot tallennetaan ja ovat siihen oikeutettujen käyttäjien nähtävillä.

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Services
fi: Palvelut

en: Add terms
fi: Lisää termejä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Page Top
fi: Sivun yläreuna

en: Page Bottom
fi: Sivun alareuna

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Preface First
fi: Esipuhe (ensimmäinen)

en: Postscript First
fi: Jälkikirjoitus (ensimmäinen)

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Resource
fi: Resurssi

en: Blog entry
fi: Blogimerkintä

en: Sidebar First
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: User menu
fi: Käyttäjävalikko

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Media Gallery
fi: Mediagalleria

en: Branding
fi: Brändäys

en: Slides
fi: Diat

en: Sidebar Second
fi: Toinen sivupalkki

en: Header First
fi: Ylätunniste (ensimmäinen)

en: Header Second
fi: Ylätunniste (toinen)

en: Preface Second
fi: Esipuhe (toinen)

en: Preface Third
fi: Esipuhe (kolmas)

en: Postscript Second
fi: Jälkikirjoitus (toinen)

en: Postscript Third
fi: Jälkikirjoitus (kolmas)

en: Postscript Fourth
fi: Jälkikirjoitus (neljäs)

en: Footer First
fi: Alatunniste (ensimmäinen)

en: Footer Second
fi: Alatunniste (toinen)

en: User Bar First
fi: Käyttäjän palkki (ensimmäinen)

en: User Bar Second
fi: Käyttäjän palkki (toinen)

en: Master
fi: Isäntä

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media
