OpenPublic (7.x-1.9) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Image
bn: ছবি

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Menu
bn: মেনু

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Location
bn: অবস্থান

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Blog entry
bn: ব্লগ এন্ট্রি

en: User menu
bn: ব্যবহারকারীর মেনু
