OpenPublish (7.x-1.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Menu
bn: মেনু

en: All
bn: সমস্ত

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু
