OpenPublish (7.x-1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: more
tr: daha fazla

en: Article
tr: Makale

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Section
tr: Bölüm

en: Menu
tr: Menü

en: All
tr: Tümü

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Job Title
tr: İş Başlığı

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Profile
tr: Profil

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Features
tr: Özellikler

en: Caption
tr: Başlık

en: Apply
tr: Uygula

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Twitter Username
tr: Twitter Kullanıcı Adı

en: Sort By
tr: Sıralama Yönü

en: Asc
tr: Artan
