OpenPublish (7.x-1.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: more
hu: tovább

en: Article
hu: Cikk

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Section
hu: Szakasz

en: Menu
hu: Menü

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: All
hu: Mind

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Profile
hu: Profil

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Features
hu: Jellemzők

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Video
hu: Videó

en: Embedded Video
hu: Beágyazandó videó

en: Photo
hu: Fénykép

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Biography
hu: Életrajz

en: 1 comment | @count comments
hu[0]: 1 hozzászólás
hu[1]: @count hozzászólás

en: Organization
hu: Szervezet

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Offset
hu: Eltolás

en: Related Content
hu: Kapcsolódó tartalmak

en: Page Top
hu: Oldal teteje

en: Page Bottom
hu: Oldal alja

en: Preface First
hu: Előszó teteje

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Blog Post
hu: Blogcikk

en: Photo Gallery
hu: Fotógaléria

en: Sidebar First
hu: Oldalsáv teteje

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Twitter Username
hu: Twitter felhasználónév

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Branding
hu: Márkázás

en: Sidebar Second
hu: Második oldalsáv

en: Header First
hu: Fejléc első

en: Header Second
hu: Fejléc második

en: Footer First
hu: Lábléc első

en: Footer Second
hu: Lábléc második

en: Asc
hu: Növ

en: Search this site…
hu: Keresés az oldalon…
