OpenPublish (7.x-1.0-alpha6) - en to de translation catalogue (60 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Content
de: Inhalt

en: more
de: mehr

en: Article
de: Artikel

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Image
de: Bild

en: Section
de: Abschnitt

en: Menu
de: Menü

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: All
de: Alle

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Job Title
de: Berufstitel

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Profile
de: Profil

en: Defaults
de: Standards

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: Author(s)
de: Autor(en)

en: Caption
de: Beschriftung

en: Embedded Video
de: Eingebundenes Video

en: Photo
de: Foto

en: Apply
de: Anwenden

en: Biography
de: Biographie

en: 1 comment | @count comments
de[0]: 1 Kommentar
de[1]: @count Kommentare

en: Organization
de: Organisation

en: Full Name
de: Vollständiger Name

en: Context
de: Kontext

en: Offset
de: Versatz

en: Related Content
de: Zugehöriger Inhalt

en: Page Top
de: Seitenanfang

en: Page Bottom
de: Seitenende

en: Preface First
de: Erstes Vorwort

en: Postscript First
de: Erster Nachtrag

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Blog Post
de: Blogeintrag

en: Photo Gallery
de: Fotogalerie

en: Sidebar First
de: Erste Seitenleiste

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Sort By
de: Sortieren nach

en: Sidebar Second
de: Zweite Seitenleiste

en: Header First
de: Erste Kopfzeile

en: Header Second
de: Zweite Kopfzeile

en: Preface Second
de: Zweites Vorwort

en: Preface Third
de: Drittes Vorwort

en: Postscript Second
de: Zweiter Nachtrag

en: Postscript Third
de: Dritter Nachtrag

en: Footer First
de: Erste Fußzeile

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: User Bar First
de: Erste Benutzerleiste

en: User Bar Second
de: Zweite Benutzerleiste

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Latest blog posts
de: Aktuellsten Blog Beiträge

en: Facebook URL
de: Facebook-URL

en: Related blog posts
de: Verwandte Blogbeiträge

en: Install OpenPublish.
de: Installation von OpenPublish
