OpenPublish (7.x-1.0-alpha6) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: more
fr: plus

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: All
fr: Tout

en: Address
fr: Adresse

en: Job Title
fr: Titre du poste

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Profile
fr: Profil

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: Author(s)
fr: Auteur(s)

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Caption
fr: Légende

en: Video
fr: Vidéo

en: Embedded Video
fr: Vidéo Intégrée

en: Apply
fr: Appliquer

en: Biography
fr: Biographie

en: 1 comment | @count comments
fr[0]: @count commentaire
fr[1]: @count commentaires

en: Organization
fr: Organisation

en: Full Name
fr: Nom complet

en: Context
fr: Contexte

en: Offset
fr: Décalage

en: Related Content
fr: Contenu associé

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Preface First
fr: Première préface

en: Postscript First
fr: Postscript Premier

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Blog Post
fr: Billet de blog

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Main Image
fr: Image principale

en: Gallery Images
fr: Images de la galerie

en: Twitter Username
fr: Nom d'utilisateur Twitter

en: Sort By
fr: Trier par

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Header First
fr: Premier en-tête

en: Header Second
fr: Second en-tête

en: Preface Second
fr: Deuxième préface

en: Preface Third
fr: Troisième préface

en: Postscript Third
fr: Postscript Troisième

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: User Bar First
fr: Première barre utilisateur

en: User Bar Second
fr: Seconde barre utilisateur

en: Default starterkit for <a href="http://drupal.org/project/omega">Omega</a>. You should not directly edit this starterkit, but make your own copy. Information on this can be found in the <a href="http://himer.us/omega-docs">Omega Documentation</a>
fr: Kit de démarrage par défaut pour <a href="http://drupal.org/project/omega">Omega</a>. Vous ne devriez pas modifier ce thème directement, mais plutôt faire votre propre copie. Des informations sur ceci peuvent être trouvées dans <a href="http://himer.us/omega-docs">la Documentation Omega</a> (en).

en: Install OpenPublish.
fr: Installer OpenPublish
