OpenPublish (7.x-1.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: more
pt: mais

en: Article
pt: Artigo

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Section
pt: Seção

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: All
pt: Tudo

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Phone Number
pt: Número do Telefone

en: Profile
pt: Perfil

en: Defaults
pt: Padrões

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: Caption
pt: Legenda

en: Embedded Video
pt: Vídeo embutido

en: Apply
pt: Aplicar

en: Biography
pt: Biografia

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Organization
pt: Organização

en: Context
pt: Contexto

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Related Content
pt: Conteúdo Relacionado

en: Page Top
pt: Topo da Página

en: Page Bottom
pt: Final da Página

en: Preface First
pt: Prefácio - Esquerda

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Sort By
pt: Ordenar Por

en: Branding
pt: Marca

en: Sidebar Second
pt: Barra Lateral Direita

en: Header First
pt: Cabeçalho - Esquerda

en: Header Second
pt: Cabeçalho - Direita

en: Preface Second
pt: Prefácio - Centro

en: Preface Third
pt: Prefácio - Direita

en: Footer First
pt: Primeiro Rodapé

en: Footer Second
pt: Segundo Rodapé

en: User Bar First
pt: Primeira Barra do Usuário

en: User Bar Second
pt: Barra do Usuário - Direita

en: Asc
pt: Ascendente

en: Latest blog posts
pt: Últimos posts do Blog

en: This is set by entering the First and Last name or Organization name. It will be filled in automatically, and used as the display name throughout the site.
pt: Isto é preenchido automaticamente ao se digitar nos campos [NOME] e [SOBRENOME]  ou digitando o nome da ORGANIZAÇÃO e será exibido em todo o site.

en: Provides a base content type for Articles
pt: Fornece um tipo de conteúdo de base para Artigos
