OpenPublish (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: more
id: selengkapnya

en: Article
id: Artikel

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: All
id: Semua

en: Address
id: Alamat

en: Profile
id: Profil

en: Defaults
id: Bawaan

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: Features
id: Fitur

en: Caption
id: Keterangan

en: Photo
id: Foto

en: Apply
id: Terapkan

en: 1 comment | @count comments
id[0]: 1 komentar
id[1]: @count komentar

en: Context
id: Kontek

en: Offset
id: Letak

en: Page Top
id: Kehalaman Atas

en: Page Bottom
id: Kehalaman Bawah

en: Main menu
id: Menu utama

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Asc
id: Urutan turun
