OpenPublish (7.x-1.0-beta9) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: more
fa: بیشتر

en: Article
fa: مقاله

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Section
fa: بخش

en: Menu
fa: منو

en: Email Address
fa: آدرس پست الکترونیکی

en: All
fa: همه

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: Profile
fa: نمایه

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Caption
fa: عنوان

en: Video
fa: ویدیو

en: Apply
fa: تایید

en: Biography
fa: بیوگرافی

en: 1 comment | @count comments
fa[0]: 1 دیدگاه
fa[1]: @count دیدگاه

en: Organization
fa: سازمان

en: Context
fa: زمینه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Twitter Username
fa: نام کاربری Twitter

en: Sort By
fa: مرتب کردن بر اساس

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Footer First
fa: اولین پاورقی

en: Footer Second
fa: پاورقی دوم

en: Asc
fa: صعودی
