OpenPublish (7.x-1.0-beta9) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: more
pl: więcej

en: Article
pl: Artykuł

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Section
pl: Sekcja

en: Email Address
pl: Adres Email

en: All
pl: Wszystko

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Job Title
pl: Nazwa stanowiska

en: Phone Number
pl: Numer telefonu

en: Profile
pl: Profil

en: Defaults
pl: Domyślne

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Caption
pl: Podpis

en: Video
pl: Wideo

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Biography
pl: Biografia

en: 1 comment | @count comments
pl[0]: 1 komentarz
pl[1]: @count komentarze
pl[2]: @count komentarzy

en: Organization
pl: Organizacja

en: Context
pl: Kontekst

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Related Content
pl: Powiązana treść

en: Page Top
pl: Góra strony

en: Page Bottom
pl: Dól strony

en: Preface First
pl: Pierwszy wstęp

en: Postscript First
pl: Pierwszy dopisek

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Blog Post
pl: Wpis na blogu

en: Sidebar First
pl: Pasek boczny pierwszy

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Twitter Username
pl: Nazwa użytkownika Twitter

en: Sort By
pl: Sortowanie

en: Sidebar Second
pl: Pasek boczny drugi

en: Header First
pl: Nagłówek pierwszy

en: Header Second
pl: Nagłówek drugi

en: Preface Second
pl: Drugi wstęp

en: Preface Third
pl: Trzeci wstęp

en: Postscript Second
pl: Drugi dopisek

en: Postscript Third
pl: Trzeci dopisek

en: Footer First
pl: Stopka pierwsza

en: Footer Second
pl: Stopka druga

en: User Bar First
pl: Pierwszy pasek użytkownika

en: User Bar Second
pl: Drugi pasek użytkownika

en: Asc
pl: Rosnąco
