OpenPublish (7.x-1.0-beta9) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: more
uk: ще

en: Article
uk: Стаття

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Section
uk: Розділ

en: Menu
uk: Меню

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: All
uk: Все

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: Job Title
uk: Посада

en: Blog
uk: Блоґ

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Profile
uk: Профіль

en: Defaults
uk: Умовчання

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Author(s)
uk: Автор(и)

en: Features
uk: Властивості

en: Caption
uk: Підпис

en: Video
uk: Відео

en: Photo
uk: Фото

en: Apply
uk: Застосувати

en: Biography
uk: Біографія

en: 1 comment | @count comments
uk[0]: @count коментар
uk[1]: @count коментаря
uk[2]: @count коментарів

en: Organization
uk: Організація

en: Full Name
uk: Повне ім'я

en: Frame
uk: Кадр

en: Context
uk: Контекст

en: Offset
uk: Зміщення

en: Page Top
uk: Верх сторінки

en: Page Bottom
uk: Низ сторінки

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Blog Post
uk: Допис блоґу

en: Sidebar First
uk: Перша бічна панель

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Sort By
uk: Впорядкувати за

en: Branding
uk: Брендування

en: Sidebar Second
uk: Друга бічна панель

en: Header First
uk: Перший верхній колонтитул

en: Header Second
uk: Другий верхній колонтитул

en: Preface Second
uk: Другий пролог

en: Preface Third
uk: Третій пролог

en: Footer First
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer Second
uk: Другий нижній колонтитул

en: User Bar First
uk: Перша користувацька панель

en: User Bar Second
uk: Друга користувацька панель

en: Asc
uk: Зрост

en: Latest blog posts
uk: Останні дописи блоґу

en: Twitter Account
uk: Обліковий запис Твітер
