OpenPublish Features (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Author
de: Autor

en: more
de: mehr

en: Article
de: Artikel

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: All
de: Alle

en: Media
de: Medien

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Job Title
de: Berufstitel

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Profile
de: Profil

en: Defaults
de: Standards

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: Author(s)
de: Autor(en)

en: Caption
de: Beschriftung

en: Embedded Video
de: Eingebundenes Video

en: Photo
de: Foto

en: Apply
de: Anwenden

en: Biography
de: Biographie

en: Organization
de: Organisation

en: Full Name
de: Vollständiger Name

en: Context
de: Kontext

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Blog Post
de: Blogeintrag

en: Photo Gallery
de: Fotogalerie

en: Sort By
de: Sortieren nach

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Latest blog posts
de: Aktuellsten Blog Beiträge

en: Related blog posts
de: Verwandte Blogbeiträge
