OpenPublish Features (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Author
hi: लेखक

en: more
hi: और भी

en: Article
hi: लेख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Teaser
hi: टीज़र

en: All
hi: सभी

en: Media
hi: मीडिया

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Video
hi: वीडियो

en: Apply
hi: लागू करें

en: Full Name
hi: पूरा नाम

en: Context
hi: संदर्भ

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
