Opigno (7.x-1.0-rc15) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Subscribe
it: Registrati

en: more
it: altro

en: Administration
it: Amministrazione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Member since
it: Membro da

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Appearance
it: Aspetto

en: Role
it: Ruolo

en: Users
it: Utenti

en: Tools
it: Strumenti

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: You do not have any administrative items.
it: Non si dispone dei privilegi amministrativi.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
