Opigno (7.x-1.0-rc17) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Group
id: Grup

en: Organic groups
id: Kelompok organik

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: more
id: selengkapnya

en: Administration
id: Administrasi

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Roles
id: Peran

en: State
id: Status

en: Members
id: Anggota

en: Appearance
id: Penampilan

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Tools
id: Alat

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: You do not have any administrative items.
id: Anda tidak memiliki satupun pokok administratif.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: Entity Reference
id: Referensi Entitas
