Opigno (7.x-1.11) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Content
nl: Inhoud

en: Group
nl: Groep

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Administration
nl: Beheer

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Roles
nl: Rollen

en: Member since
nl: Geregistreerd sinds

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: Members
nl: Leden

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Role
nl: Rol

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Users
nl: Gebruikers

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: User id
nl: Gebruikers-ID

en: My courses
nl: Mijn cursussen

en: You do not have any administrative items.
nl: U heeft geen beheeritems.

en: Course
nl: Cursus

en: Lesson
nl: Les

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Select any filter and click on Apply to see results
nl: Selecteer een van de filters en klik op 'Toepassen' om het resultaat te zien

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: Also allow !name role to !permission?
nl: Mag !name ook !permission?

en: Manage menu
nl: Menu beheren

en: Opigno Apps
nl: Opigno-apps

en: Student management
nl: Cursistenbeheer

en: Manage Opigno settings and users
nl: Opigno-instellingen en -gebruikers beheren

en: Manage Opigno courses, quizzes, etc
nl: Beheer Opigno cursussen, quizzen, etc

en: Set default course tools
nl: Standaardfunctionaliteit cursussen instellen

en: Training catalogue
nl: Trainingscatalogus

en: OG Membership
nl: OG Lidmaatschap

en: Add a new course
nl: Een nieuwe cursus toevoegen

en: Course category
nl: Cursuscategorie

en: Opigno entity reference urls
nl: Opigno entiteitreferentie-URLs

en: Opigno Administration
nl: Opigno-beheer
