Opigno (7.x-1.17) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Administration
ro: Administrare

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Variable
ro: Variabilă

en: Settings
ro: Setări

en: View
ro: Afișează

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: User
ro: Utilizator

en: Question
ro: Întrebare

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: System
ro: Sistem

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: node
ro: nod

en: Appearance
ro: Aspect

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Users
ro: Utilizatori

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Manage users
ro: Gestionați utilizatorii

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveți nici o permisiune administrativă.

en: Post date
ro: Data postării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Manage menu
ro: Gestionați meniul

en: Training catalogue
ro: Catalog de cursuri

en: My trainings
ro: Cursurile mele de formare

en: Latest active trainings
ro: Ultimele training-uri active

en: Hide for anonymous users
ro: Ascunde pentru utilizatorii anonimi

en: Requires validation
ro: Necesită verificare
