Opigno (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: Group
ja: グループ

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: more
ja: 続き

en: Administration
ja: 管理

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Roles
ja: 役割

en: Member since
ja: メンバー歴

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Members
ja: メンバー

en: Appearance
ja: テーマ

en: Role
ja: 役割

en: Users
ja: ユーザー

en: Tools
ja: ツール

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Offset
ja: オフセット

en: User id
ja: ユーザーID

en: You do not have any administrative items.
ja: 管理上の項目がありません。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: OG membership
ja: OG メンバーシップ

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照
