Opigno (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Group
pt: Grupo

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Subscribe
pt: Assinar

en: more
pt: mais

en: Administration
pt: Administração

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Papéis

en: Member since
pt: Membro desde

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Members
pt: Membros

en: Appearance
pt: Aparência

en: Role
pt: Papel

en: Users
pt: Usuários

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Manage users
pt: Gerenciar usuários

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: There are no results to display.
pt: Não há resultados para exibir.

en: User id
pt: Id de usuário

en: My courses
pt: Meus cursos

en: You do not have any administrative items.
pt: Você não tem nenhum item administrativo.

en: Course
pt: Curso

en: Lesson
pt: Lição

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: OG membership
pt: Filiação OG

en: Also allow !name role to !permission?
pt: Também permitir regra !name para !permission?

en: Manage menu
pt: Gerenciar menu

en: Training catalogue
pt: Catálogo de treinamento

en: OG Membership
pt: Filiação OG
