Opigno (7.x-1.4) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Group
tr: Grup

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: more
tr: daha fazla

en: Administration
tr: Yönetim

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: View
tr: Görüntüle

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Roles
tr: Roller

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Members
tr: Üyeler

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Role
tr: Rol

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Tools
tr: Araçlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: There are no results to display.
tr: Görüntülenecek sonuç yok.

en: You do not have any administrative items.
tr: Yönetebileceğiniz herhangi bir öğe bulunmuyor.

en: Course
tr: Kurs

en: Missing question.
tr: Eksik soru.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: OG membership
tr: OG üyeliği

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: Also allow !name role to !permission?
tr: Ayrıca !name rolüne !permission izni verilsin mi?

en: Opigno Apps
tr: Opigno uygulamaları

en: An error occured when unziping the SCORM package data. Error: !error
tr: SCORM veri paketi açılırken bir hata oluştu. Hata: !error

en: SCORM package
tr: SCORM paketi

en: This field allows users to upload SCORM packages
tr: Bu alan kullanıcıya SCORM paketi yükleme izni verir

en: SCORM player
tr: SCORM oynatıcı

en: Lesson completed.
tr: Ders tamamlandı.

en: Opigno Og access control
tr: Opigno Og erişim kontrolü

en: Enables opigno og access control, do not enable with og_access at the same time
tr: Opigno og erişim kontrolünü etkinleştirir, og_access ile aynı anda etkinleştirmeyin.

en: SCORM API for Opigno
tr: Opigno için SCORM API

en: SCORM Package
tr: SCORM paketi

en: Question using SCORM packages.
tr: SCORM paketleri kullanılmış soru

en: Opigno SCORM Quiz
tr: Opigno SCORM Quizi

en: SCORM API integration for the Quiz module
tr: Quiz modülüne SCORM API entegrasyonu

en: User interface for the Opigno SCORM API. Provides a SCORM player.
tr: Opigno SCORM API için kullanıcı arayüzü. SCORM oynatıcı içerir.
