Opigno Audio App (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Title
pt: Título

en: Group
pt: Grupo

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: Add a new audio file
pt: Adicionar um novo ficheiro de áudio

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Added
pt: Adicionado

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: audio
pt: áudio

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Save order
pt: Guardar ordem

en: Audio files
pt: Ficheiros Áudio

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Master
pt: Principal

en: Opigno Apps
pt: Aplicações Opigno

en: Allows the user the view the audios
pt: Permitir ao utilizador visualizar os arquivos de áudio

en: Allows the creation of new audios
pt: Permite a criação de novos áudios

en: Sort audios inside this course
pt: Ordenar os áudios dentro deste curso

en: Audio Files
pt: Ficheiros Áudio

en: The Audio files for this course
pt: Os ficheiros áudio para este curso

en: Add audio file
pt: Adicionar ficheiro de áudio

en: Opigno audio App
pt: Aplicação de Áudio Opigno

en: The audio group
pt: O grupo de áudio

en: The audio weight (as in order) inside a group
pt: O peso do áudio (como em ordem) dentro de um grupo

en: The audio of the audio inside a specific group
pt: O áudio do áudio dentro de um grupo específico

en: audios
pt: áudios

en: AudioJs display
pt: Visualizador Audiojs

en: Opigno audio
pt: Áudio Opigno

en: This field stores audio files
pt: Este campo contém ficheiros de áudio

en: Sort audio files
pt: Ordenar ficheiros de áudio

en: Sort audios inside the course
pt: Ordenar ficheiros de áudio dentro do curso

en: Opigno Audio App
pt: Aplicação Áudio Opigno
